fbpx
43°10'15.0"N 17°12'07.0"E
+420 602 418 690 nebo +385 976 749 067 (WhatsApp)
info@ubytovanidiego.cz

Aktuální informace o cestě do Chorvatska

http://www.police.hu/en/content/humanitarian-corridor


Aktuálně k 03. 09. 2020 – při cestování do Chorvatska je potřeba vyplnit formulář a to buď na hranicích, nebo (a za nás je to rozhodně lepší varianta), jej vyplňte online ještě před odjezdem. Najdete ho zde:

https://entercroatia.mup.hr/Edit#,

k dispozici je i česká verze.

Do formuláře uvádějte jako důvod cesty “turistické důvody”.

Vyplňte (ideálně) všechny členy posádky.

Do pole pro ubytování doplňte:

  • Typ ubytování: Turistické ubytování
  • Název ubytování: Ubytování Diego – Autokamp Boban
  • Místo ubytování: Autokamp Boban
  • Adresa ubytování: Jadranska magistrala, 213 33 Živogošće
Po odeslání formuláře obdržíte potvrzující email s číslem registrace – číslo registrace vytiskněte a umístěte jej za čelní sklo.
 
Je nutné, aby byly na hranicích předloženy stejné dokumenty (pasy nebo občanky), které jsou zadány ve formuláři. Zároveň s sebou mějte vytisknutý Voucher (již není povinné, ale určitě není na škodu mít jej alespoň stažený v mobilu).
 

Pro všechny, kteří budou mít formulář vyplněný již před cestou, bude na hranicích vyčleněn speciální rychlopruh pro odbavení (veliké plus). Měl by být označen jako “entercroatia”, žlutá barva textu.

Co se návratu týká, testy a karanténa v ČR jsou od 15. 6. zrušeny.

Stejně tak při vstupu do Chorvatska není nařízena karanténa nebo negativní test. Doporučuje se  dodržovat sociální odstup 1,5 m, dbát na zvýšenou hygienu rukou a měření teploty po dobu 14 dní.

Nově jsou od 27. 8. povinné roušky také v restauracích a nadále při pohybu v uzavřených prostorách – obchodech. Dále jsou povinné v hromadné dopravě včetně přepravy trajektem.

Cesta k nám:

Rakousko

Tranzit je možný, nesmí trvat déle než 24 hodin.

Slovensko

Hranice otevřeny, cestování bez omezení.

Maďarsko

Od 01. 09. je umožněn tranzit přes Maďarsko, přičemž vám může být namátkově měřena teplota. Při tranzitu je nutno dodržet určité podmínky – rychlý průjezd (opustit Maďarsko do 24 hodin), vyhrazené hraniční přechody, trasy a odpočívadla v určené časové intervaly.  Seznam otevřených hraničních přechodů a benzínových pump naleznete zde: http://www.police.hu/en/content/humanitarian-corridor.

Slovinsko

Přes Slovinsko lze cestovat (tranzit je jednou ze stanovených výjimek), avšak nesmíte se zde zdržet déle než 12 h.


MZV spustilo interaktvní mapu cestovatele Mapa cestovatele #COVID19, kterou najdete na začátku této stránky: https://www.mzv.cz/jnp/. Po kliknutí na libovolný stát se zhora rozvinou aktuální informace.

Don`t copy text!